Etykiety

wtorek, 24 sierpnia 2021

Czy diety online działają?

 Czy diety online działają?


Hej. Dzisiaj będzie post o dietach online i postaram się Wam odpowiedzieć na pytanie czy takie diety mogą działać i jak należy z nich korzystać.

Ostatnio spotkałam się z opinią znajomego, który powiedział, że on nie wierzy w diety online, takie coś nie może działać, nie da się ułożyć diety na odległość i on jest zdania, że musi być kontakt z dietetykiem twarzą w twarz, żeby stworzyć dopasowaną indywidualnie dietę, która będzie działać.

 

 Czy się z tym zgadzam? I tak i nie. Zależy od konkretnego przypadku, jednak jestem zdania, że dieta online, jeśli się do niej stosować zadziała u 90% ludzi.

 

Warunki działania diety online są dwa:

 

 • Dobre wypełnienie ankiety
 • Zaufanie ekspertom, którzy ułożyli dietę i stosowanie się do niej co najmniej 1-2 miesiące, żeby dać jej szanse działać

 Jak dobrze wypełnić ankietę:

 
Musimy znać swój cel. Chcemy schudnąć, zrobić rzeźbę czy może masę?
 
Przede wszystkim nie przekłamywać rzeczywistości. Musimy być szczerzy. Jeśli ćwiczymy raz w tygodniu nie piszmy, że nasza aktywność jest wysoka bo otrzymamy źle dobraną kaloryczność.
 
Dobrze się zwarzyć i zmierzyć. Można poprosić kogoś o pomoc. 
 
Dobrze się zastanowić jakie produkty lubimy, a jakie chcemy wykluczyć, żeby nie dostać niesmacznej dla nas diety. Wiadomo, że nie będziemy jeść tego co nam nie smakuje.
 
Dobrze zastanowić się jaki system posiłków nam odpowiada. 3 duże? 5 mniejszych? Jaki rozkład pasuje do naszego dnia? Jaki chcemy czas przygotowywania posiłków? 
 
Jedni moi znajomi wykupili sobie jedną dietę dla niej i dla niego. Nie mówię tu o opcji dla par, tylko facet wypełnił ankietę pod siebie i stosowali tą dietę razem z żoną, żeby było taniej i żeby ona nie musiała osobno płacić za dietę. Nie muszę dodawać jaki był efekt?  
O co chodzi z zaufaniem do ekspertów, którzy układali nasza dietę?
 
Naprawdę setki razy spotkałam się z bardzo dziwnym podejściem ludzi do wykupionej diety. Zanim jeszcze zaczną ją stosować zaczyna się krytyka i "bycie ekspertem" w stylu: 
 
"coo? to za dużo jedzenia, ja tyle nie zjem!", 
 
"Kolację sobie może podaruję",
 
"tu jest chyba źle policzona kaloryczność bo koleżanka przyjaciółki mojej starej schudła na 1200, a ja dostałam 1800, to nie zadziała", 
 
"ja sobie będę to dietę stosował w tygodniu, a w weekendy po swojemu"
 
"na moje oko tu jest za dużo węglowodanów, obniżę sobie"
 
Przykłady można mnożyć. Zazwyczaj Ci ludzie stosują dietę kilka dni i stwierdzają, że "to nie działa" i oni mają lepszy pomysł na to jak zrobić formę i jak ta dieta powinna wyglądać. W takim przypadku skreślamy dietę, zanim w ogóle damy jej szansę zadziałać. 
 
Dajmy sobie przynajmniej miesiąc powstrzymując się od mądrości i komentarzy i wtedy zobaczmy czy dieta działa czy nie. 
 
Potem jeśli stwierdzamy, że to nie to możemy sobie odpuścić, lub napisać do dietetyków układających dietę, że coś chyba jest nie tak bo nie ma efektów.
 
Z doświadczenia wiem, że wszyscy, którzy stosują się sumiennie do otrzymanej diety mają zawsze efekty. Mniejsze lub większe.
 

 
 
Dla kogo dieta online niekoniecznie się nada? 

Uważam, że osoby z chorobami typu: hashimoto, nadczynność czy niedoczynność tarczycy, insulinoopornośc, cukrzyca, jelito drażliwe, choroby układu krążenia, powinni udać się po dietę do dietetyka klinicznego. Wszystkie dietozależne choroby wymagają super dopasowanej diety i dieta online nie zawsze się tu sprawdzi.
 

Jaką dietę online wybrać?


Wybór na rynku jest dość spory. Ja niezmiennie polecam Fabrykę Siły. Więcej o niej i moich efektach możecie przeczytać w tym WPISIE 
 
Jeśli ciekawi Was jak na tej diecie wyglądają posiłki mam calą serię wpisów o OBIADACH, ŚNIADANIACH I KOLACJACH.
 
 Jeśli ktoś jest zainteresowany dietą od Chodakowskiej, która u mnie średnio się sprawdziła to podrzucam TUTAJ swoją opinię.
 


 
 

5 komentarzy:

 1. Fajne podejście do tematu. Miałam kilka epizodów z dietami online. Najpierw Vitalia , potem BeBebio ale jakoś wydawało mi się, że strasznie monotonne były tamte diety. Fabrykę pokazał mi mój facet. Na początku nie było efektów bo nie ćwiczyłam. Po miesiącu zaczęłam chodzić z nim na siłownie i spadło 5 kilogramów w kolejne dwa miesiące. Miałam samą dietę , a jak ćwiczyć pokazywał mi narzeczony. Potem przyszedł lockdown i przerzuciliśmy się na treningi w domu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzie mogę znaleźć więcej na temat tej diety z Fabryki Siły ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj robiłam osobny wpis o diecie z Fabryki Siły - https://twojafitmotywacja.blogspot.com/2019/04/moja-opinia-o-diecie-z-fabryki-siy.html

   Usuń
 3. Próbowałaś też innych? Np myproportion? Bo też szukam czegoś dla siebie i się zastanawiam czy warto

  OdpowiedzUsuń
 4. Testowałam Bebio, Czarnego Furiata i Fabrykę i muszę przyznać, że oni mieli najlepsze diety zdecydowanie. Smaczne jedzenie, nie chodziłam głodna i schudłam.

  OdpowiedzUsuń