czwartek, 23 stycznia 2020

Jak nie przerwać diety ?

Jak nie przerwać diety ? 

Każdy z nas przechodząc na dietę z reguły jest pełen motywacji. Pierwsze tygodnie to czas, w którym z fajnie się trenuje oraz dieta nie sprawia nam problemów. Dużo oczywiście zależy od tego jaką tą dietę mamy. Jeśli będzie monotonna to kryzys przyjdzie dużo szybciej. Jeśli namtomiast plan dietetyczny jest urozmaicony to dużo dłużej możemy wytrzymać bez kryzysu. 

Niezależnie od tego czy dieta jest mniej lub bardziej nudna kryzys przyjdzie tak czy siak. Jesteśmy przyzyczajeni do innego odżywiania, a dodatkowe zmiany jak wprowadzenie aktywności wpłyną na nasze osłabienie. Jest to całkiem naturalne ale musimy zrobić wszystko żeby nie przerwać diety.

Oczywiście zaraz napiszę Wam o co chodzi. W przypadku kryzysu z pomocą przyjdzie nam tak zwany cheat meal czyli posiłek oszukany. Można zjeść posiłek taki na jaki mamy ochotę. Można do tego wypić colę albo piwo. Po prostu zjedz z przyjemnością swoje ulubione danie. 

Ważne by taki posiłek nie zmienił się w cztery kolejne. Czy przerwanie diety. Niestety dużo osób robi tak, że w momencie kryzysu odstawia dietę niszczy cały wypracowany progres. 

Pamiętaj w ten dzień zamiast tego


Możesz zjeść to :


Jak nie przerwać diety ? 

Pamiętaj każdy ma chwilę słabości nawet najwięksi twardziele. Ale jak już robisz odstępstwo od diety to bądź na tyle twarda by następny dzień zacząć znowu od owsianki czy fit omleta
Jeden czy dwa oszukane posiłki nie wypłyną negatywnie na nasz progres należy tylko pamiętać o kilku rzeczach :

- taki posiłek wprowadzamy dopiero gdy mamy jakieś efekty diety ( z reguły jest to po 3-4 tygodniach)

- posiłek tego typu jemy jeden max dwa w tygodniu. Najlepiej jednego dnia u mnie często to jest niedziela. 

- następnego dnia wracamy do założeń diety na której byliśmy. 
- oszukane posiłki zastępujemy zwykłymi, nie są to dodatkowe posiłki w trakcie dnia. Fit obiad zamieniamy na burgera i tak dalej :) 

- pamiętaj czasem można odpuścić ale potem trzeba wrócić do pionu :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz