środa, 14 sierpnia 2019

Jak robić zdrowe zakupy ?

Jak robić zdrowe zakupy ? 

Jak wszyscy wiecie zdrowy styl życia, czy też odchudzanie zaczyna się właśnie od diety. Już na etapie zakupów spożywczych powinniśmy wiedzieć gdzie kupować i jakie produkty wybierać. Bardzo często mając ułożone diety czy też gotowe plany dietetyczne popełniamy poważne błędy na zakupach. 

Dla przykładu serek, serkowi nie równy. Mamy na przykład w diecie serek homogenizowany. Większość osób weźmie pierwszy z brzegu byle by pisało homogenizowany. Niestety 90 % tych serków ma w składzie na pierwszym miejscu cukier. Będąc na diecie redukcyjnej nie powinniśmy go kupować. Jeśli dobrze sprawdzimy sklepową lodówkę to z pewnością znajdziemy serek homogenizowany naturalny bez cukru. Musimy tylko trochę się wysilić i przeczytać parę etykiet. 

Podobnie rzecz się ma w przypadku wszelkiego rodzaju płatków, wód smakowych, konserw czy wędlin. 

Jak robić zdrowe zakupy ? 

Wybieraj te produkty, które są najmniej przetworzone oraz z najkrótszym składem. Bardzo często możesz takie znaleźć w marketach u dyskontach na półce bio. Wiadomo, że każdy ma mało czasu i wszędzie się spieszy, a takie zakupy wymagają od nas więcej wysiłku. Jeżeli zrobimy kilka razy takie rozsądne zakupy to w przyszłości już będziemy wiedzieć jakie produkty wybierać. 

Gdzie robić zdrowe zakupy ? 

Tak naprawdę wszędzie. Zarówno w popularnych dyskontach jak np. Biedronka, Lidl , jak i dużych marketach czy też osiedlowych sklepach. Wszystko właściwie zależy od Nas. To my decydujemy czy nasze zakupy będą zdrowe czy nie. Trzeba się trochę do tego przyłożyć ale nasz organizm nam się za to odwdzięczy. 
1 komentarz:

  1. proszę o kontakt na maila: idkotek@onet.pl ws wspolpracy

    OdpowiedzUsuń