środa, 22 lipca 2015

Cellulit a ćwiczenia: o czym warto pamiętać?

Cellulit jest powszechnym problemem, a z możliwości jego szybkiego pozbycia się chętnie korzystają kobiety na całym świecie. Nic dziwnego. Cellulit nie jest zbyt estetycznym zjawiskiem, w wielu przypadkach jest też przyczyną kompleksów i kiepskiego samopoczucia. 

Jak można z nim walczyć? 
Wbrew pozorom nie tylko rygorystyczna dieta pomaga się rozprawić z takim zjawiskiem. Dla tych osób, które chcą się pozbyć „pomarańczowej skórki” i znów cieszyć pięknym wyglądem, bardzo ważną sprawą jest systematyczna aktywność fizyczna. Systematycznie wykonywane ćwiczenia mogą sprawić, że cellulit stanie się tylko przykrym wspomnieniem. Jeśli taką gimnastykę będzie wspierać odpowiednia dieta, można liczyć na wspaniałe efekty. Jakie ćwiczenia są jednak najskuteczniejsze w walce z tak uciążliwym problemem, jakim jest „pomarańczowa skórka”?Cellulit można pokonać m. in. tym ćwiczeniom, które pozwalają na dość szybkie, a przede wszystkim skuteczne wzmocnienie mięśni ud, pośladków oraz brzucha. To właśnie te rejony są najbardziej narażone na nadmierną ilość tkanki tłuszczowej i cellulit. Ćwiczenia, które mają poprawić ich wygląd, polegają przede wszystkim na unoszeniu nóg oraz na wykonywaniu wymachów. Pomocne są również przysiady oraz takie ćwiczenia, które mają wspierać cały organizm i wszystkie grupy mięśni. 


Są to doskonale znane treningi ogólnorozwojowe, jak jazda na rowerze, bieganie lub pływanie. Dzięki nim można pięknie modelować sylwetkę, a jednocześnie – poprawiać stan swego zdrowia i wzmacniać kondycję. Taki trening może sprawić, że cellulit zniknie, a aktywne spędzanie czasu stanie się korzystnym dla zdrowia nawykiem.

3 komentarze:

  1. Dokładnie tak ;) Często kobiety myślą, że masaż i krem to sto procent sukcesu, ale niestety bez ruszenia tyłka się nie obejdzie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli chodzi o moją walkę z cellulitem, to najlepsze efekty przyniósł masaż podciśnieniowy Icoone w Krakowie, na który skusiłam się z polecenia mojej przyjaciółki. Marika wcześniej przetestowała jego działanie na własnej skórze i muszę przyznać, że efekt naprawdę mnie zaskoczył. Bardzo cieszy mnie również to, że dzięki temu pozbyłam się obrzęku nóg, z którym borykałam się po ciąży.

    OdpowiedzUsuń