środa, 27 maja 2015

5 zasad zdrowej diety

Większość osób marzy o ładnej, szczupłej sylwetce, jednak nie wie co zrobić, żeby ją osiągnąć. Wśród setek porad na temat zdrowego stylu życia możemy wyróżnić pięć najważniejszych.

1. Wszystko z umiarem.
Jeżeli zamierzamy się odchudzać musimy pamiętać o zasadzie nr. 1. Wszystkie ćwiczenia, diety, muszą być stosowane z umiarem, inaczej może to się odbić źle na naszym zdrowiu, samopoczuciu oraz spowodować wzrost poziomu tłuszczu w naszym organizmie.

2. Jedz dużo warzyw.
Warzywa są świetnym źródłem witamin i mikroskładników. Im więcej warzyw spożywamy, tym lepiej uzupełniamy braki witamin i mikroskładników w naszym organizmie. O przedawkowaniu witamin możemy raczej zapomnieć, aczkolwiek niektóre produkty zawierają bardzo dużą ich ilość ze względu na przetworzenie chemiczne.

3. Unikaj słodyczy.
Słodycze są wrogiem numer 1 dla osób chcących zgubić zbędne kilogramy. Zawierają bardzo dużą ilość węglowodanów, w tym różnego rodzaju cukrów. Z badań naukowych wynika, że cukier szybko odkłada się w organizmie w postaci tłuszczu. Poza tym słodycze są bardzo kaloryczne, a nadwyżka kaloryczna powoduje to, że zamiast spalać tłuszcz, mamy go coraz więcej.

4. Unikaj alkoholu oraz pizzy.
Mimo, iż alkohol, obok białka, tłuszczu i węglowodanów jest źródłem energii, jest on najmniej pożyteczny. Jako jedyne źródło energii dostaje się bezpośrednio do krwi, nie dzieląc się na mniejsze elementy. Tym samym nie możemy pozbyć się go od tak po prostu z organizmu, tylko musi to zrobić wątroba. Wpływa też negatywnie na nasze wyniki sportowe, nie wspominając o nadwyżce kalorycznej, którą powoduje.

5. Połącz dietę z ćwiczeniami.
Najszybciej efekty można uzyskać, jeżeli połączy się dietę z ćwiczeniami. Oczywiście mowa tu o diecie zbilansowanej oraz ćwiczeniach o niskiej intensywności, które względnie najlepiej spalają tłuszcz.


Stosujecie się do tych zasad ? :) 

10 komentarzy:

 1. rzeczywiście najważniejsze zasady :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To już prawie 2 lata odkąd żyje w zgodzie z naczelnymi zasadami zdrowego trybu życia i czuję się rewelacyjnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne porady, teraz tylko trzeba je wprowadzic w życie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słodycze i fast foody to najgorsze co można jeść :/ Tanie Agd

  OdpowiedzUsuń
 5. taak wszystkie zasady razem dają błyskawiczne efekty!

  OdpowiedzUsuń
 6. Najgorzej jest się pożegnać z fast-foodami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć, w formie uzupełnienia codziennej walki zwróciłem uwagę nie na zalecenia dietetyczne, ale na sam fakt bilansowania diety. Uważam, że jest to doskonały sposób na to aby nasza dieta dawała lepsze efekty. Teraz testuję dziennik diety
  http://dietomat.pl - czy ktoś już korzysta dłużej z takiej formy odchudzania?

  OdpowiedzUsuń