wtorek, 10 września 2019

Spacer czy bieg ? co wybrać ?

Spacer czy bieg ? co wybrać ?

Na naszą nadwagę czy dodatkowe kilogramy wpływa brak aktywności i zła dieta. Obecnie chyba każdy ma już tego świadomość. Jeżeli chcemy coś zmienić w swojej sylwetce to zdecydowanie powinniśmy zacząć od diety i aktywności. 

Zdecydowanie ograniczyć to od czego tyjemy

Wprowadzić aktywność fizyczną przynajmniej 3 razy w tygodniu. 

Niestety większość ludzi strasznie nie lubi trenować i wychodzić ze swojej strefy komfortu. Większość z nas nie lubi się pocić, męczyć oraz ćwiczyć. Ja na szczęście mam odwrotnie. Bardzo lubię trenować ale trudniej mi się trzyma dietę. 

Załóżmy, że nie lubimy trenować ale nie mamy problemów z trzymaniem diety. 

Jeżeli naszym celem jest tylko redukcja tkanki tłuszczowej to nie musimy od razu zapisywać się na siłownię. Chociaż najlepsze efekty są jeśli połączymy trening wytrzymałościowy z siłowym. 

Ten wpis adresuje do zwykłych ludzi. Takich, którzy po prostu chcą schudnąć, poczuć się zdrowiej oraz nie chcą chodzić na siłownie. Jeżeli macie zbilansowaną dietę, i chcecie zgubić parę kilogramów to ten wpis jest dla Was. 

Nie lubię trenować, nie lubię biegać, mam dietę i chcę schudnąć. Co mam zrobić ? 

Możesz spacerować!

Takie rozwiązanie jest dobre dla osób starszych, kontuzjowanych czy porostu tych, którzy nie chcą się, tak bardzo męczyć. Moi rodzice właśnie zrzucili 5 kg dzięki kilku zmianom w diecie i codziennym spacerom po 45 - 60 min. 

Pojawia się pytanie Spacer czy bieg ? czym się różni. 

Bieganie jest intensywną aktywnością natomiast spacer czy szybki marsz już mniej. Jeżeli będziemy chcieli spalić podobną ilość kalorii to będziemy musieli spacerować praktycznie dwa razy dłużej niż biegać. Głównie o to w tym chodzi. Oczywiście jeżeli w grę wchodzi tylko redukcja wagi i spalanie kalorii. Jeśli nie chcemy jakoś specjalnie szlifować kondycji, rzeźbić muskulatury czy poprawiać wytrzymałości to spacer będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Fakt będziemy musieli czasowo wykonywać tą aktywność dłużej. Ale również będziemy spalać kalorie i nie zmęczymy się przy tym tak bardzo. 
Dodatkowe korzyści ze spacerowania : 

- wybierając fajne trasy podziwiamy piękne widoki. 
- masz psa ? zabierz go ze sobą. Na pewno będzie najszczęśliwszy na świecie. 

Pamiętajcie! Najlepszy trener personalny to taki, który ma 4 łapy. 


6 komentarzy:

 1. Ja do biegania zawsze się zmuszałem, a sam spacer lubię wykonywać tylko dla relaksu, nie męczy mnie specjalnie. Nie umiałem jednak samodzielnie opracować planu treningowego, dlatego zamówiłem go online ze strony https://potreningu.pl/ razem z planem odżywiania. Jestem mega zadowolony bo tak na prawdę za śmieszne pieniądze mam profesjonalnie opracowany plan działania na każdy miesiąc. Trzymam się go i widzę efekty. Czekam jednak na wiecej, bo długa droga przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja lubię spacery. Ostatnio nawet mamę namówiłam na dwie sesje z kijakmi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja ćwiczę codziennie w domu z FitnessBlender + minimum 10 tysięcy kroków :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam spacerować, ale szczerze powiedziawszy – bieganie daje mi większą satysfakcję. Mam po bieganiu takie uczucie spełnienia dobrze wykonanej pracy. Co więcej, chyba faktycznie bieg wytwarza więcej endorfin, gdyż nastrój po bieganiu jest naprawdę świetny. Wszystkim polecam.

  Nie mniej, kiedy dzień jest trudny, wymagający, a sama czuję się zmęczona – wówczas biorę kijki i spaceruję (nordic walking). Z tymże – tak jak mówię, bieganie w moim przypadku to zdecydowanie więcej korzyści.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zarówno spacer jak i bieg to dobre rozwiązanie

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania i wieku. Osoby młodsze z powodzeniem mogą zacząć od biegania. A starsze ? Pisałam kiedyś o tym na blogu aktywności po 50 roku życia.

  OdpowiedzUsuń