poniedziałek, 25 lutego 2019

Jak schudnąć do wakacji?

Co roku, kiedy słońce zaczyna już przygrzewać coraz mocniej, a ubrania odsłaniają coraz więcej ciała, kobiety i mężczyźni zadają sobie pytanie: 

Jak schudnąć do wakacji?


 Skuteczne odchudzanie powinno realnie wyznaczać cele, a więc jeżeli zamierzamy zrzucić nadmiar tłuszczu z ud czy brzucha, to nie zrobimy tego w ciągu paru dni. Potrzebujemy co najmniej kilku tygodni - zależnie, z jak dużą nadwagą się zmagamy. Najtrwalsze rezultaty da naturalne odchudzanie, polegające na stopniowych zmianach w jadłospisie i fizycznej aktywności. Jeżeli zmiany te nie będą drastycznymi wyrzeczeniami, ale wprowadzanymi małymi krokami ulepszeniami w naszym codziennym życiu, mamy szanse na sukces. Pamiętać trzeba też, że zdrowe odchudzanie to nie więcej niż utrata 0, 5-1 kg w ciągu tygodnia. Przy takim tempie nie grozi nam efekt jojo ani nadmierne wyczerpanie organizmu. Do tego dieta odchudzająca połączona powinna zostać z właściwie dobranymi ćwiczeniami, które nie tylko pomogą spalić tłuszcz, ale i wzmocnią wybrane partie ciała. Skuteczne odchudzanie powinno łączyć różne aspekty i sposoby działania oraz przynieść trwałą zmianę nawyków na zdrowsze. Stosowanie się do prostych i rozsądnych zasad oraz dopasowanie do indywidualnych potrzeb i możliwości pozwoli ustalić, jak schudnąć do lata - a potem cieszyć się wymarzoną sylwetką i lepszym samopoczuciem.

Formę na lato robi się już tak naprawdę zimną. Więc jeśli ktoś marzy o fajnej sylwetce w lipcu czy sierpniu to powinien już brać się ostro do roboty :) 

Oto kilka porad jak się do tego zabrać :

- dieta bogata w białko z wyliczonym ujemnym bilansem kalorycznym. ( minus 100 - 200 kcal tygodniowo od dziennego zapotrzebowania)
- aktywność fizyczna prznajmniej 3 razy w tygodniu przez minimum 40 min
- nie zapominaj o warzywach w diecie, najlepiej gotowane na parze.
- wybierz aktywność fizyczną, która Cię nie znudzi po paru dniach. Jeśli nie lubisz biegać to na pewno nie uda Ci się trenować tego sportu do czerwca.
- rób cotygodniowe pomiary i zdjęcia sylwetki.

Zdrowe odchudzanie to złożony i dość długi proces ale cierpliwosć mogą wynagrodzić takie efekty :) Jeśli nie wiesz jak ułożyć swoją dietę, zawsze możesz skorzystać z gotowych planów jak na przykład Fabryka Siły, ja korzystam z ich planów od jakiegoś czasu.

1 komentarz:

  1. To pytanie zadaje sobie bardzo dużo ludzi przed wakacjami. Moim zdaniem najważniejszy jest jadłospis odchudzający. Dobrze dobrana dieta to ogromny krok do zrobienia formy przed wakacjami.

    OdpowiedzUsuń