środa, 31 stycznia 2018

Trening pleców dla kobiet

Silne i ładne plecy to podstawa każdej sportowej sylwetki dlatego warto tak komponować swój trening by nie pomijać tej ważnej partii mieśniowej jaką są plecy. Dodatkowo trening pleców wpływa na poprawną postawę i polepsza kondycję naszego kręgosłupa. Mam nadzieje, że każda z Was ma przeznaczone parę ćwiczeń w ciągu swojego tygodniowego planu na trening pleców. Dzisiaj pokaże Wam parę podstawowych ćwiczeń na plecy, które powinny znaleźć się w każdym planie. Jeśli chodzisz na siłownie ale nie masz pomysłu na trening pleców rzuć okiem na ćwiczenia poniżej :


1. Ściąganie wyciągu do karku - jedno z podstawowych ćwiczeń i niezbędne jeśli myślimy w przyszłości o podciąganiu na drążku. W tym ćwiczeniu na początku skupiajmy się na prawidłowej technice przy stosunkowo niskim obciążeniu tak by wykonywać ćwiczenie poprawnie na 100%


2. Ściąganie wyciągu do klatki piersiowej - zarówno ściągnie do klatki jak i karku to podstawowe ćwiczenia w treningu pleców i są bardzo przydatną bazą do budowy mięśni potrzebnych do podciągania na drążku. Jeśli nie potrafisz się podciągnąć ani razu, a myślisz o tym w przyszłości to powinnaś zaczać właśnie od tego ćwiczenia.


3. Podciąganie na drążku - dla wielu dziewczyn ćwiczenie z koszmarów. Ile to razy słyszałam od koleżanek "nie podciągne się ani razu nie będe się mordować" Naprawdę warto próbować mierzyć się z tym ćwiczeniem. Pomocne mogą okazać się gumy czy piła do ćwiczeń na której można oprzeć nogi. Nie podciągniesz się ani razu ? Trudno ćwicz na początku zwis na drążku. Kiedyś podstaram napisać Wam osobny wpis o podciąganiu. 


4. Ściąganie linki wyciągu poziomo - fajne ćwiczenie jeśli macie dostęp do siłowni tym razem na trochę inną część pleców. W tym przypadku również warto na początku skupić się na poprawnej technice, a dopiero później szaleć z obciążeniem. 

5. Martwy ciąg - kolejne ćwiczenie legenda przez wiele kobiet kojarzone z wielkimi kulturystami i super obciążeniem, a przecież można zacząć od dwóch hantli i szlifowania techniki. Nie trzeba wcale dźwigać 100 kg, żeby były efekty tego ćwiczenia. 

A jakie są Wasze ulubione ćwiczenia na plecy ? :) 

2 komentarze:

  1. Ja aktualnie skupiam się na brzuchu i rękach ;) na plecy przyjdzie odpowiednia pora ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Po przeglądnięciu tego wpisu zdecydowanie mogę stwierdzić, że zadniedbuję swoje plecy! Czas to zmienic :D Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń